44. ročník "O Štít města Jihlavy"

stit letak_2019_TISK_A6KPM Jihlava si Vás dovoluje pozvat na tradiční soutěžní výstavu plastikových modelů "O Štít města Jihlavy", 44. ročník a 10. ročník Kit Show, která se bude konat v sobotu 23. 3. 2019 v refektářích Hotelu Gustav Mahler, Křížová 4, Jihlava.

Soutěžní výstava je veřejnou soutěží plastikových modelářů, kteří zde budou prezentovat své modely letadel, bojové techniky, lodí, dále pak výjevy z dějů zvané dioramata, figurky, atd. Vše dopodrobna a zcela věrně zhotoveno dle skutečnosti. Soudě podle účasti v minulých ročnících a současného zájmu modelářů z celé republiky, bude možno shlédnout zhruba 450 až 500 modelů. Celkem se bude soutěžit ve 29 kategoriích seniorů a dětí, dále se vyhlašuje 20 speciálních ocenění včetně dvou putovních pohárů „Best of Show“ pro nejlepší model letadla a vojenské techniky výstavy, hlasováním příchozích návštěvníků budou oceněni modeláři Cenou diváků.

Dále budou přítomni prodejci modelů a modelářského zboží. Vzhledem k tomu, že v Jihlavě a okolí není specializovaný modelářský obchod, tak to bude vítaná příležitost pro dokoupení materiálu a novinek na trhu s plastikovými modely.

Doprovodným programem bude několik besed a přednášek. Přivítáme historika Marka Škodu, který pojedná o málo známé historii Vládního vojska v letech 1944-45 v Itálii.Člen spolku Čeští Rafáci/Czech RAF Crew Josef „Joe“ Vochyan bude mít přednášku na téma – „Piloti RAF z Jihlavy a okolí“. Bude probíhat specializovaný modelářský workshop, kde se zájemci od jihlavského výrobce celosvětově známých modelářských pomůcek 3Detail Luboše Vaňhy dozvědí, jak pomocí těchto sofistikovaných nástrojů docílit špičkového výsledku v plastikovém modelářství.

Na Masarykově náměstí bude v rámci výstavy Klub historických vozidel z Úsobí prezentovat několik nákladních a štábních vozidel, včetně několik motocyklů z výzbroje spojeneckých armád.

Součástí této akce je v podstatě i výstava plastikových modelů KPM Jihlava v budově Muzea Vysočiny na Masarykově náměstí pod názvem „Legendy v miniatuře“, kde zájemci mohou vidět dalších 320 plastikových modelů. Výstava trvá až do 8. 5. 2019.

Upozorňujeme, že výše uvedený program se může měnit s ohledem na zdravotní stav přednášejících, technický stav domluvených historických vozidel a okamžitý stav počasí.

Pokud se někdo bude chtít aktivně zúčastnit, pak se může zaregistrovat po internetu (www.kpmjihlava.estranky.cz) nebo na místě od 8:00 do 10:00 hodin. Pro veřejnost bude otevřeno mezi 10:00 a 16:00 hodinou.

Vstupné:

  • pro veřejnost je 50 Kč
  • pro návštěvníky do 15 let 20 Kč
  • pro děti do 6 let zdarma.

Soutěžní výstavu podpořily – město Jihlava, Hotel Gustav Mahler, Pivovar Ježek, Special Hobby – výrobce plastikových modelů, Czech Spitfire Club, Eduard Accesories – výrobce plastikových modelů.

Hlavním mediálním partnerem je časopis Modelář.

Mediálními partnery jsou Rádio Jihlava, časopis Plastic Planet a modelářský server Eastmodels.sk.

Fotogalerie z minulých ročníků je přístupná na www.kpmjihlava.estranky.cz