Mezinárodní vánoční trh otevře jindy nepřístupné prostory žďárského zámku

akt img957DSC 0482aČtení pohádek seniory, vánoční zvyky a dobroty z různých zemí, vánoční divadlo nebo smyčcové kvarteto. Tradiční vánoční trh na zámku ve Žďáru nad Sázavou, který letos připadá na tento víkend 8. a 9. prosince od 9.00 do 17.00, se odehraje v celém areálu a především v běžně nepřístupných prostorech.

„Celý letošní rok jsme pojali mezinárodně. Proto budou moci návštěvníci nahlédnout pod pokličku vánočních zvyků z různých zemí. K tomu bude hrát smyčcové kvarteto a představí se folklorní soubor. Chybět nebude troubení koled z oken zámku. Letos chystáme novinku. Senioři z Vysočiny budou číst dětem pohádky spojené s ochutnávkou vánočního cukroví, které sami upekli," vyjmenovává jen zlomek programu Lucie Herberová, marketingová ředitelka žďárského zámku. 

Vánoce jsou hlavně pro děti

Zatímco si budou rodiče užívat vánoční atmosféru a nakupovat stylové dárky, děti se zabaví v zámeckých dílnách. „Aby vypadaly holčičky u stromečku krásně, vyrobí si čelenky s vánočními ozdobami. Dělali jsme je i loni a mělo to obrovský úspěch. Na své si ale přijdou i kluci, “ láká Martina Schutová ze zámeckého týmu.

Foto: Vladimír Kunc

Více informací: www.zamekzdar.cz