Havlíčkův Brod hostí Národní zahájení Dnů evropského dědictví

akt img934brunchHavlíčkův Brod se připravuje na velkolepou akci. Od pátku 7. do neděle 9. září se stane dějištěm Národního zahájení Dnů evropského dědictví. Kromě památek, které budou ve městě v sobotu a v neděli přístupné zdarma, organizátoři připravili bohatý doprovodný program.

„Kdybych měl vyzdvihnout jednu akci z mnoha, pak to bude určitě videomapping ke 100. výročí založení republiky, na který se návštěvníci i obyvatelé města mohou těšit v pátek po 22.00,“ přiblížil starosta města Jan Tecl.

Součástí pátečních oslav bude i vernisáž výstavy s názvem Nositelé tradice lidových řemesel, která se bude konat od 17.00 v zahradě Staré radnice. V podvečerních hodinách na Havlíčkově náměstí vystoupí např. operní pěvkyně Monika Brychtová nebo houslista Jaroslav Svěcený.

Program bude od rána pokračovat i v sobotu. Jeho vyvrcholením bude od 17.30 koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterém se na jednom podiu sejde pěvecký spolek Hlahol z Prahy a sbor Vox Bohemica ze spřáteleného Českého Brodu.

Otevřené památky přivítají zdarma návštěvníky v sobotu i v neděli. V některých z nich se v rámci doprovodného programu představí brodští hudebníci.

„Rád bych, aby byl po tyto dny Havlíčkův Brod městem památkové kultury a památkového urbanismu, který budeme hrdě představovat i mnoha návštěvníkům našeho města,“ vyslovil své přání místostarosta Libor Honzárek.

Kompletní program s více než desítkou dalších akcí naleznete na http://mic.muhb.cz/vismo/akce.asp?id_org=100676&id=10378&n=dny-evropskeho-dedictvi-narodni-zahajeni-v-havlickove-brode.

Svaz historických sídel Čech, Moravy a Slezska, který je pořadatelem Dnů evropského dědictví, vznikl v roce 1990. Tato organizace se zabývá především ochranou a obnovou památek a má na 200 členů z řad měst a obcí.

Foto: Vladimír Kunc