Polenský hudební podzim není jen o swingu

akt img945To všechno vodnes čas 1Říjen je v Polné řadu let ve znamení festivalu s názvem Polenský hudební podzim. Ze strany Polenských je možná nejočekávanější komponovaný hudební pořad s písničkami z 60. let nazvaný To všechno vodnes čas. Díky chytlavým melodiím, všeobecně populárním skladbám, skvělému orchestru ZUŠ Polná a řadě sólistů a sborových zpěváků by jedno představení zdaleka nestačilo uspokojit zájem nadšených diváků, a proto jsou na pátek 12. října připravena hned dvě vystoupení.

První začíná v 17.00 hodin a druhé v 19.30 hodin. Obě v sále Městského kina. Písničky jako Adresát neznámý, Dynamit, Massachussetts, Nebe nad hlavou, Yvetta i Ztracená bačkorka (a zdaleka nejen ty) si rádi zazpívají všechny generace diváků.

V sobotu 13. října se úderem 19.00 hodiny již po šestnácté rozezní sál polenského zámku saxofony, trubkami, klarinety, trombóny, ale také kytarami, klavírem a bicími do rytmu swingu. Letošní ročník Swingového festivalu přivítá hned tři velké bandy: Big Band Jiřího Pavlíka z Hradce Králové, Big Band Konzervatoře Plzeň a Polenský big band.

O všech vystupujících bandech by se daly napsat velké samostatné články, ale posluchač ocení spíš chytlavý rytmus, nadšení hudebníků i zpěváků, kteří s radostí interpretují notoricky známé skladby takových velikánů, jako byl Glenn Miller, George Gershwin, Vernon Duke, nebo náš Jaroslav Ježek či Jiří Šlitr.

Poslední částí festivalu je koncert zpěvačky Radky Fišarové, uspořádaný k 100. výročí vzniku republiky. Ten proběhne v pátek 26. října v 18.00 hodin v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Polné.

Přednes českých a francouzských šansonů, jejichž světoznámými interprety byli velikáni jako Charles Aznavour, Edit Piaf či Mireille Mathieu bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Radku Fišarovou doprovodí fenomenální akordeonista Aliksandr Yasinski, původem z Běloruska a absolvent státní konzervatoře v Praze kytarista Miroslav Linka.

Program

pátek 12. října                
17.00 a 19.30 hodin v Městském kině                  
To všechno vodnes čas
vstupné: 70 Kč, předprodej: Informační centrum Polná

sobota 13. října              
19.00 hodin v sále Zámku                                        
Swingový festival
vstupné: 100 Kč, předprodej: Informační centrum Polná

pátek 26. října                 
18.00 hodin v chrámu NPM                                    
Koncert Radky Fišarové
vstupné: 200 Kč předprodej, 220 Kč na místě; předprodej: Informační centrum Polná a www.mesto-polna.cz

 

Více informací: www.mesto-polna.cz