Toulavá kamera ve Světlé nad Sázavou

OH7A1469Pořad České televize Toulavá kamera nebyl ve Světlé nad Sázavou poprvé. Tentokrát se jednalo již o čtvrtou návštěvu našeho města. V úterý 19. března dopoledne dorazil zkušený reportér a kameraman Vladimír Šimek do Infocentra a společně s pracovníkem Michalem Maškem se vydal natočit svoji reportáž.

První záběry vznikaly ve světelském podzemí. Natáčelo se u středověké studny, původních větracích otvorů, které jsou velkou zajímavostí, a zbytků vodní pumpy a potrubí. Samozřejmě tréma hrála v tuhle chvíli velkou roli, a tak se natáčel stejný záběr několikrát.

V odpolední části natáčecího dne se „Toulavka“ přesunula do Smrčné k Čertovu kameni. Zde si svoji hlavní roli vyzkoušel také Jaroslav Vála, který ve zkrácené verzi převyprávěl pověst o čertovi a mlynářovi z Pultarova mlýna. Poté doplnil několik zajímavostí o skutečném původu kamene a celý tým se mohl vrátit zpět do Světlé nad Sázavou. Zde Vladimíra Šimka čekalo poslední natáčení a to přímo na Zámku. Majitelka Helena Degerme osobně provedla kameramana v prostorách Rytířského sálu, kde byl nejdůležitější zrekonstruovaný štukem bohatě zdobený strop. Rytířský sál ale nebyl jedinou místností, kde se natáčelo. V reportáži tak budete moci zahlédnout především expozici historických hodin a obrazů.