Zažijte cestu do tvořivé mysli renesančního génia Leonarda da Vinci

Výstava LeonardoZámek Žďár nad Sázavou navštíví geniální vynálezce Leonardo da Vinci! Interaktivní výstava pro všechny generace je pořádaná u příležitosti 500. výročí úmrtí slavného renesančního umělce. Už od 1. února se můžete naplno ponořit do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce.

Žďárský zámek bude hostit génia Leonarda da Vinciho teprve jako třetí místo v České republice. Interaktivní výstava je určená všem generacím a návštěvníky doslova pohltí. Jedinečné výtvarné zpracování, možnost zúčastnit se Poslední večeře, vyzkoušet si modely Da Vinciho vynálezů nebo digitálně přetvářet obrazy Mony Lisi - to je jen několik důvodů, proč si výstavu v krásných prostorách žďárského zámku nemůžete nechat ujít.

Foto Leonardo_2„Tato všestranně nadaná osobnost je velmi blízká naší zámecké vizi a inspiruje nás svým kreativním přístupem a nadčasovostí i v dnešní době. Proto jsme se ve spolupráci s českobudějovickým Objeváriem rozhodli v průběhu února, března a dubna uspořádat velkolepou výstavu s názvem Leonardo," vysvětlila Martina Sedláková ze Zámku Žďár nad Sázavou.

  • Více informací získáte přímo na stránkách zámku: www.zamekzdar.cz.
  • Foto: Zámek Žďár nad Sázavou