Do konce ledna můžete Muzeum nové generace navštívit za sníženou cenu

32151559797 ccca03eb45_cMáte jedinečnou možnost za 50 Kč nahlédnout do dávné minulosti bývalého kláštera, dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou. A není to rozhodně vše, co na zámku můžete zažít.

Jakmile vstoupíte do Muzea nové generace, pohltí vás tajemná atmosféra, která vás přenese do období temného středověku, cisterciáckého řádu a baroka.  Na recepci dostanete sluchátka s audio průvodcem a hlasy cisterciáckého mnicha a holčičky vás budou provázet celou expozicí. Multimediální prvky vás vtáhnou do děje a vy tak vstoupíte do temných hvozdů, kde nebojácní mniši ve 13. století vybudovali první klášter. Seznámíte se se všedním dnem mnicha, prolistujete virtuální kroniku a objevíte krásu cisterciáckého umění. Poté se díky kaleidoskopu přesunete do období prosperity, rozkvětu umění, vědy a architektury. Seznámíte se s opatem Vejmluvou, výraznou osobností bývalého kláštera, potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho či proniknete do matematických tajů Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Pokud vám to stačit nebude, hned vzápětí se můžete díky výstavě „Včela – cesta do včelího města“ stát malou včelkou. Díky ní se ocitnete v medem provoněném úlu, kde si vyzkoušíte, jakou práci vykonávají včelky dělnice i trubci. Především pak budete muset zajistit dostatek potravy pro včelí královnu a pokud se vám to podaří, zažijete zrození královny nové a budete moci z úlu symbolicky vyletět.

Jestli jste si užili již dostatek lyží, zimních procházek a chtěli byste se trochu zahřát, pak tedy neváhejte a zamiřte na zámek ve Žďár nad Sázavou. Otevřeno mají od 14. ledna, vždy od úterý do neděle, od 9 do 17 hodin. Více si můžete najít na www.zamekzdar.cz.