V Náměšti se otevírá cyklus Mikrofon pro tebe

Michal NeterdaNový cyklus Mikrofon pro tebe v Náměšti nad Oslavou je pro všechny zpěváky, muzikanty, básníky a jiné umělce příležitostí představit svoji tvorbu veřejnosti a vyzkoušet si prkna, která znamenají svět.

První koncertem bude 29. února v 19 hodin v náměšťské sokolovně vystoupení Michala Neterdy, který pochází z Dolních Vilémovic a říká si MINET. Je mu 19 let a skládá vlastní písně, píše básně a zajímá se o dění okolo sebe. Říká: „Není mi jedno v jakém světě žiju a chci prostřednictvím své tvorby napomáhat tomu, aby lidé k sobě nebyli navzájem lhostejní. Hudba může mít totiž velkou moc a je jen na nás, jak s ní naložíme.“

Na koncertu bude vystupovat sám s kytarou, takže milovníci folku a popu si rozhodně přijdou na své, ale určitě zazní i rockové písně v akustickém podání. Na repertoáru bude hlavně vlastní tvorbu, ale zazní i písně od známých interpretů.

O své cestě k hudbě Michal říká: „Hudbě se věnuji prakticky od malička, na kytaru jsem začal hrát, když mi bylo 9 let. Od té doby těch nástrojů trochu přibylo, takže nyní hraji na kytaru, baskytaru, foukací harmoniku, ukulele a klavír. Vystupuji hlavně na své sólové dráze a s kapelou Top Secret, účastnil jsem se několika pěveckých soutěžích po celé republice.“

Michal poslouchá různé styly a různé interprety. Má rád klasiku, třeba Mozarta, rád si pustí také Queen, Guns´N´Roses nebo Boba Dylana a Elvise Presleyho. Jeho srdcovou záležitostí je kapela Katapult, jejíž současný basák Andy Budka byl v předešlých letech Michalovým velkým vzorem a díky němu začal hrát na baskytaru a dostal se na pódia. Ze současných interpretů má rád například Eda Sheerana, Passengera nebo Marka Ztraceného.

Pokud bychom mu mohli vybrat někoho jako předskokana, nepohrdl by Edem Sheeranem, kvůli tomu, co dokáže na pódiu sám s kytarou.

Eda Sheerana se nám bohužel zajistit nepodařilo, ale i tak můžeme pozvat na premiéru Open scény Michalovými slovy: „Pokud si chcete poslechnout dobrou muziku, pobavit se, ale i poznat něco nového, je toto vystoupení ideální příležitost. Myslím, že si to užijeme a věřím, že to poznání bude oboustranné.“

Slon a mravenec na koncertu

Slon a_mravenec_2V sobotu 29. února bude od 15 hodin Sokolovna v Náměšti patřit dětem. Písničkářka a dramatička Eva Rohleder připravila koncertní verzi pořadu Slon a mravenec inspirovanou knihou Daisy Mrázkové. Těšit se můžete nejen na kapelu, tanec, četbu z knižní předlohy, ale také na působivou loutkovou stínohru.

MKS Náměšť nad Oslavou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.