Magazín Vysočina přináší tipy na domácí výlety i dovolenou

 

VýstřižekNové číslo magazínu Vysočina z edice Look at it! přináší cestovatelské tipy po městech, památkách, zajímavých místech a akcích, představuje přírodní bohatství, zcela jednoduše – zve k návštěvě Vysočiny. Zdarma je k dostání v turistických informačních centrech i jinde.

 

Na sto stranách již druhého ročníku magazínu Vysočina najdete pozvánky, příběhy a hlavně tipy na tuzemské výlety a dovolenou. A to je v dnešní době jistě správná volba.

 

K návštěvě Vysočiny sklářské zve partner magazínu, organizace Vysočina Tourism. Sklářské řemeslo a místa s ním spojená jsou totiž letošním hlavním turistickým tématem. Sklářství má na Vysočině tradici již od 16. století a zdejší sklo reprezentuje naši zemi po celém světě. Proto stojí za to práci našich mistrů sklářů ocenit. A to nejlépe tak, že se za nimi vypravíte, seznámíte se s jejich řemeslem blíže, budete jeho věhlas šířit dál a naše skláře tak podporovat. Výčet sklářských míst i akcí magazín přináší. A nejenom sklářských, i filmová místa Vysočiny v magazínu najdete, či pobídky, kam se vypravit za lákavými gastronomickými, kulturními nebo sportovními zážitky, jaký pivovar si prohlédnout, kam zamířit za poznáním historie kraje. Objevíte, čím je Vysočina jedinečná a kdy je nejkrásnější. Podle herce Petra Vaňka, rodáka ze Žďáru nad Sázavou, je nádherná za každého ročního období. A která místa Vysočiny má rád? To se dočtete v rozhovoru s ním. Fotograf Petr Lemberk zase v magazínu ukazuje, jak vidí Vysočinu objektivem svého fotoaparátu.

 

Kde jsou unikátní fresky nebo poklad lidové architektury Betlém? Kde ochutnáte skvělé pivo či podniknete plavbu parníkem? Kde najdete jediné vinařství na Vysočině nebo nejvyšší ledopád v Česku i střední Evropě? Kam za parádní lyžovačkou či cykloturistikou? Kde nabízejí příjemné ubytování? Dozvíte se v magazínu Vysočina. Je k vyzvednutí na turistických informačních centrech a dalších místech s turistickým potenciálem, také ve vlacích Pendolino nebo na letištích v Ostravě, Brně a Pardubicích, a samozřejmě i u všech partnerů projektu, kteří se v magazínu prezentují. A nebo si jej můžete stáhnout v elektronické podobě - magazín Vysočina.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism