Rodiny s dětmi si užijí Vysočinu i na podzim

Aktivity-deti-podzim2018Českomoravská vrchovina je jako stvořená pro podzimní radovánky. Vyberte si jeden z malebných penzionů po celé Vysočině, zabalte s sebou plavky, papírového draka, teplé oblečení a skvělou náladu a vydejte se na Vysočinu – do kraje čisté přírody nasát typicky podzimní atmosféru a užít si všeho, co nabízí.

 

Dýňový svět na Statku u Pipků

Pyramidy z dýní, nejrůznější probíhačky pro děti, hrad ze slámy, vyžití mezi smrkovými kládami a zvířátka. To vše na vás čeká v zahradě s přilehlou stodolou na statku manželů Pipkových, kteří pravidelně na podzim v Nové Vsi u Leštiny nedaleko Golčova Jeníkova zpřístupňují Dýňový svět. Letos je pro malé i velké otevřený až do neděle 4. listopadu.

Manželé Pipkovi nepěstují pouze dýně nejrůznějších tvarů a barev, ale chovají také řadu zvířátek. Proto si v areálu nejen děti přijdou na své. „Máme telátko, prasátko, koně, ovce i kozy. Děti dostanou tvrdý chleba a mohou je nakrmit," vysvětluje Jarka Pipková, která s manželem pěstuje dýně na bezmála osmi hektarech polí a každý rok sklízí „tisíce kusů a desítky až stovky tun" oranžových výpěstků. „Letošní hrozné sucho decimovalo i naše dýňová pole, dýně máme, je jich ale méně a jsou menší. Víme, že jsme oblíbeným návštěvním cílem rodin s dětmi, proto se snažíme o to, aby se u nás měly děti kde vyřádit," dodává Jarka Pipková. Otevírací dobu a další informace najdete na www.dynovysvet.cz.

Stovky kopců, krásné podzimní počasí a draci na obloze

Všude kam se po Vysočině podíváš, vykukují z lesů a strání kopce. Vyrobte si tedy s dětmi draka, vyhlídněte si správný kopec, ideálně větrné počasí a vyrazte v krásném čisté přírodě užít si rodinnou zábavu. Drakiád se na Vysočině organizuje celá řada, stačí si jen v našem kalendáři akcí vybrat na www.region-vysocina.cz/akce/.

ZOO Jihlava hraje všemi podzimními barvami

Nezapomenutelné podzimní zážitky na vás čekají také v Zoo Jihlava. V jednom jediném odpoledni procestujete pět kontinentů, uvidíte přes 200 druhů exotických zvířat, prohlédnete si tropický pavilon, africkou vesnici Matongo, asijský parčík Hokkaido nebo jihoamerickou haciendu Escondido. A když budete mít štěstí, čekat na vás bude například sněžný levhart a další šelmy, anakonda velká, medvědi malajští, vlci nebo žirafy. Nebo můžete zažít večerní dobrodružství, využít jednou za měsíc pořádané večerní prohlídky, rezervovat si vstup předem a se zoologem se vydat po zoo na průzkum až poté, co ji opustí všichni návštěvníci. www.zoojihlava.cz.

Bazény s atrakcemi

Tobogany, skluzavky, perličkové koupele, vířivky nebo vlnobití. Jakou vodní atrakci si užíváte nejvíce? Podzim je ideální doba, kdy si můžete vodní radovánky v krytých bazénech užít naplno. Přinášíme jen malý výběr velkých možností na Vysočině.

Vodní ráj v Jihlavě – zábava po celý rok

Vnitřní areál pojme až 240 návštěvníků. Těšit se můžete na krytý tobogán o délce 108 metrů, na divokou řeku, vodopády, chrliče i efektivní podvodní osvětlení, které vyklouzlí nepřehlédnutelnou atmosféru. Novější atrakcí je tzv. Kneippův chodník – vodoléčebná procedura, která pomáhá při bolestech hlavy a pozitivně ovlivňuje krevní oběh. www.vodniraj.cz

Laguna Třebíč

Zábavní zóna třebíčského aquaparku zahrnuje bazén s plochou téměř 200 m2 a hloubkou 120 cm se spoustou vodních atrakcí: divoká řeka, houpací kolébka, chrliče vody, masážní a vířivá lůžka, dvě vířivé vany a podmořská jeskyně s akváriem. Na ochozu kolem bazénu jsou k dispozici vyhřívané lavice. Oblíbenou atrakcí je 132 metrů dlouhý tobogán a také samostatná wellness zóna se saunami. www.lagunatrebic.cz

Bazén se slanou vodou v Havlíčkově Brodě

Zajímavostí brodského krytého bazénu je, že se tady místo chlóru používá mírně slaná voda. Můžete tak bez starosti plavat pod vodou s otevřenýma očima a nemusíte se bát, že by vás nepříjemně štípaly. V areálu je denně v provozu sauna, nechybí parní lázeň, široká skluzavka, vodní atrakce, vířivka, masážní trysky i oddělené dětské brouzdaliště. www.tshb.cz/

Městské lázně v Novém Městě na Moravě

Plavecký bazén se čtyřmi drahami měří 25 metrů. V relaxačním bazénu na vás čekají masážní lavice, chrliče, divoká řeka i vířivka pro deset osob. Nechybí ani dětský bazének se skluzavkou. Lázně mají také vlastní wellness část se saunovým světem, relaxačními koupelemi, soláriem a mokrým barem. lazne.nmnm.cz/

Relaxační centrum Žďár nad Sázavou

Ve Žďáře si užijete plavecký 25metrový bazén s pěti drahami, dětské brouzdaliště s vodním hřibem, cvičný bazén, relaxační zábavný bazén s proudovým kanálem, lezeckou stěnou, masážními lavicemi, masážními lehátky, tobogán a whirpool bazén. Součástí areálu je také wellness s parní aroma saunou a dvěma suchými saunami, solnou jeskyní a příjemným občerstvením. www.bazen-zdar.cz.