V Třebíči výjimečně zpřístupní trpasličí galerii

Výhled z Trpasličí galerieNa poslední zářijový víkend připravilo Městské kulturní středisko Svatováclavské prohlídky baziliky svatého Prokopa.  Prohlídka zavede návštěvníky na běžně nepřístupný prostor. Tím je románský ochoz kolem kněžiště kostela,  známý jako trpasličí galerie.

„V letošním roce jsme nemohli z důvodu coronavirové epidemie uskutečnit oblíbené kostýmované prohlídky v podání divadelního spolku Ampulka,“ informuje Aneta Šalomounová z informačního centra u baziliky. Právě při nich nebo Noci kostelů mají zájemci možnost navštívit ochoz baziliky. „Vzhledem ke stísněnosti prostor a množství schodů nejsou chystané prohlídky vhodné pro děti a špatně se pohybující osoby,“ pokračuje Šalomounová. Zájemci se při prohlídkách dozví také zajímavosti o svatém Václavovi, jehož socha se nachází v hlavní lodi v bazilice.

Prohlídky budou probíhat v sobotu 26. a v neděli 27. září 2020 ve 13, 14, 15, 16 a 17 hodin. Kapacita Svatováclavských prohlídek je omezená. Je nutné se předem telefonicky objednat na čísle: 568 610 022 nebo 777 746 982.