Na Kadlečák nejen v zimě

tříkolkyLyžařský spolek Kadlečák nabízí sportovní aktivity i mimo zimní sezonu. Již druhým rokem se po sjezdovce prohánějí horské káry, jaké jsou k vidění ve známých lyžařských střediscích našich hor. Například na Benecku v Krkonoších, na Božím Daru v Krušných horách nebo v Čenkovicích v Orlických horách.

Na Kadlečáku si pořídili čtyři terénní tříkolky na zkoušku před rokem a novinka měla úspěch, o víkendech byl o káry zájem, a tak lyžařský vlek byl v provozu, i když tam po sněhu nebylo památky. A stejný zájem je i v letošním roce. To potvrdil Luboš Pejchar, který měl u vleku službu v sobotu 22. srpna. „ V loňském roce jsme měli čtyři tříkolky a když přišlo více zájemců, byli nuceni čekat třeba hodinu, než se kára uvolnila. Proto jsme pořídili další dvě a to už je dostačujíci.

O sobotách a nedělích je vlek v provozu od 10 do 18 hodin a je možné si po telefonu objednat jízdy i na všední dny.“ Na otázku, zda mají zájem o adrenalinové svezení  pouze domácí, Luboš Pejchar odpověděl: „Kdepak pouze domácí, jezdí sem zájemci ze širokého okolí, například od Havlíčkova Brodu nebo Humpolce, měli jsme tu dokonce skupinu Angličanů a těm se svezení moc líbilo.“ Na Kadlečáku nemají pouze tříkolky, ale též jednu horskou koloběžku a pro děti též trampolínu, na sjezdovce se tedy zabaví celé rodiny.

Důežité odkazy: