Tři týdny děti hrály o Igráčky z Vysočiny

lodHra o Igráčky z Vysočiny došla do svého závěru. Po třítýdenním plnění úkolů vycestovalo dvacet Jiříků či Mařenek za svými novými kamarády.

Na facebookové stránce Dovolená na Vysočině probíhala od 1. do 21. března dětská hra o Igráčky Jiříka a Mařenku. Během tří týdnů děti denně plnily úkoly doma nebo za humny vesměs s turistickou tematikou Vysočiny. Stavěly lesní domeček, rozhlednu, zříceninu, loď, hnízdo, malovaly kamínky, kreslily mapu, velikonoční kraslici, tvořily skleněný koutek, cestičky, obrázek z přírodnin, dárek k MDŽ, venčily plyšáky, šly na výlet za zvířátky, hledaly turistické značky, jaro, chystaly svačinu, oblíbenou knížku a hru na dovolenou a závěrem malovaly Igráčky – Jiříka a Mařenku, dětské průvodce Vysočinou. Z dvaceti úkolů vzešlo dvacet vylosovaných výherců, kteří byli odměněni jedním z Igráčků. Jména výherců i jejich výtvory najdete na stránce Dovolená na Vysočině.

sklarstviCílem hry bylo zabavit děti, jejich rodiče i prarodiče během třítýdenního zavření škol, školek a omezení pohybu, ukázat, že i za humny je krásně, a také seznámit děti s Igráčky z Vysočiny. Desítky komentářů denně pod jednotlivými úkoly dokázaly, že cíl byl splněn.

Igráčci z Vysočiny – turista Jiřík a turistka Mařenka – budou děti provázet celou letošní turistickou sezonou na Vysočině, neboť ta je věnována právě jim. Pro děti se chystají další soutěže, velké prázdninové překvapení, a to vše spolu s Igráčky.

Kdo se chce připravit už teď a Igráčky zatím nemá, najde je v našem e-shopu

-VT-