Žďárské Muzeum nové generace je v TOP 10 muzeích České republiky

Zamek Zdar_Nad_Sazavou-topDíky recenzím návštěvníků, které napsali na světoznámý cestovatelský web TripAdvisor, se Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou umístilo na druhém místě v TOP 10 muzeích České republiky. Žďárské muzeum tak porazilo jen Museum Fotoatelier Seidel sídlící v Českém Krumlově.

„Jsme nadšení a z umístění máme obrovskou radost. Co je ale víc, že jsme krásné druhé místo získali díky našim spokojeným návštěvníkům. Líbilo se jim v muzeu natolik, že si dali ten čas a napsali nám recenzi na TripAdvisoru. Navíc se k nám vrací, doporučují nás svým známým a přátelům. A to je pro nás to důležité. Návštěvníkům tak patří náš velký dík. Stejně tak týmu, který se o ně stará," má radost Constantin Kinský, majitel zámku ve Žďáru nad Sázavou, jehož nedílnou součástí Muzeum nové generace je.

Co je to TripAdvisor?

TripAdvisor je americká internetová stránka věnovaná cestování a turismu. Obsahuje především recenze (hotelů, restaurací, památek atp.) a tipy. Na stránkách je také diskusní fórum cestovatelů. Obsah vytvářejí sami uživatelé, kteří přidávají ke konkrétním zařízením fotky, recenze a hodnotí skrze přidělené body. Více informací o TOP 10 muzeích České republiky najdete ZDE.

  1. Museum Fotoatelier Seidel (Český Krumlov)
  2. Muzeum nové generace (Žďár nad Sázavou)
  3. Lobkowiczký palác (Praha)
  4. Valašské muzeum v přírodě (Rožnov pod Radhoštěm)
  5. Technické muzeum v Brně (Brno)
  6. Národní technické muzeum (Praha)
  7. Letecké muzeum Kbely (Praha)
  8. Muzeum alchymie (Praha)
  9. České muzeum hudby (Praha)
  10. Židovské muzeum v Praze (Praha)

Více informací naleznete na webu zámku.