V soutěži s Igráčkem výherci získali pobyty na Šiklově mlýně a v Podlesíčku

240444585 4492108547516942_8042627501395532167_nFestival plný zábavy v Outdoor resortu Březová zakončil léto plné soutěží s Igráčkem na Vysočině. Proběhl v sobotu 28. srpna a hlavní ceny – víkendové pobyty pro celou rodinu na Šiklově mlýně a v pohádkové vesničce Podlesíčko – získali Tomáš Němec a Michaela Šimková.

Letošní rok byl na Vysočině věnovaný zejména dětem. Krajská centrála cestovního ruchu Vysočina Tourism s partnery proto připravila pro rodiny s dětmi vedle přehledu sedmdesátky dětských turistických cílů i řadu soutěží a akcí. Čekaly je například víkendy s Igráčkem na Roštejně, v Zoo Jihlava, v bystřickém Edenu, v Domě přírody Žďárských vrchů v Krátké, v třebíčském Alternátoru, na ledečském hradě, kamenickém zámku, v Chotěboři či v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit.

Hlavní soutěž, Vysočinou s Igráčkem, pak odstartovala na Mezinárodní den dětí. Účastníci při ní fotili legendární hračku – Igráčka z Vysočiny – na některém z dětských míst a své fotky posílali do soutěže. Na Facebooku a Instagramu @vysocinaregion se sešly snímky Igráčků například v jihlavské zoo, na Piláku, ve žďárském Muzeu nové generace, u Olšiakových soch a na mnoha dalších místech. Za to byli soutěžící odměněni vstupenkami na Igráčkův festival plný zábavy v zážitkovém parku Březová v Rokytnici nad Rokytnou. „I přes nejisté počasí se na akci sešlo pět stovek účastníků, dětí i dospělých, kteří si po celý den mohli užívat veškeré atrakce, jež park nabízí. A navíc i spoustu dalších soutěží a úkolů o zajímavé ceny, z nichž nikdo neodešel s prázdnou,“ uvedla za Vysočina Tourism Magda Svatoňová. Hrálo se samozřejmě o Igráčky, ale také o vysočinské hrnky, nákrčníky, sešity a tužky, parádní velké stavebnice a o již zmíněné víkendové pobyty. Zdařilá akce tak zakončila celé léto s Igráčkem na Vysočině, a vlastně i samotné prázdniny.

Partnery Vysočina Tourism v soutěži Vysočinou s Igráčkem byl Outdoor resort Březová, Český rozhlas Vysočina a výrobce Igráčka, firma EFKO z Nového Veselí.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism