Vyjeďte na vánoční a sklářský výlet do Světlé

A9018Nenechte si ujít vánoční Světlou nad Sázavou. Udělejte si výlet za sklem, sklářským řemeslem a originálními dárky.

Světlá nad Sázavou i letos zve návštěvníky nejen z Vysočiny na nádhernou adventní výzdobu města. Procházka vás provede parkem kolem zámku a rybníků, nabídne zastávku u zpívajícího ostrova, andělskou poštu, truhlici na přání Ježíškovi, zvoničku a hlavně spoustu svítících zvířat a objektů odrážejících se v hladině vody. Na některé výletníky čeká na konci stezky i koňský povoz.

WhatsApp Image_2021-12-10_at_09.11.55Na dobré jídlo a pití zajděte do Městské restaurace v centru Světlé, která má opravdu originální výzdobu. Uvidíte v ní skleněné skvosty, designová svítidla ze zdejší sklárny Bomma.

Během výletu pořídíte i jedinečné vánoční dárky. Zdejší sklárny i ty v nejbližším okolí – Crystal Glamour, Bomma, Aurum Crystal či Crystal Bohemiae – nabízejí své výrobky z křišťálu v prodejnách rozesetých po městě i ve vlastních podnikových.

Pro ty, kteří si na výlet za sklem vyčlení víc času, máme tip k návštěvě Huti Jakub. Sklářský skanzen v Tasicích vás zavede do historie, do života sklářů v 18. a 19. století. A co víc, ze zdejší prodejny si můžete odvézt další skleněné skvosty od českých skláren a výtvarníků, dokonce i nádherné vánoční ozdoby. Další tipy na originální dárky z Vysočiny najdete v našich regionálních produktech.

Martina Strnadová
Vysočina Tourism

Autor: Stanislav Peluch