Rozhledna Mařenka má 10 let. Oslavy potrvají celou sezónu

Rozhledna MařenkaRozhledna na nejvyšším bodě okresu Třebíč, na hoře Mařenka, slaví letos 10 let od svého vzniku. Bezpochyby patří mezi nejkrásnější a architektonicky nejzdařilejší rozhledny v České republice. Za dobré viditelnosti jsou z rozhledny na Mařence vidět Alpy, což se již poštěstilo mnoha jejím návštěvníkům.

K její realizaci se před deseti lety spojily obce kolem hory Mařenka a společnými silami se jim podařilo toto mimořádné dílo. Oslavy desetiletého díla budou probíhat po celou sezonu. jpg5 akcí na celou sezónu.

Oslavy zahájí v červnu fotbalový turnaj veteránů Mařenka CUP, který se uskuteční v Čáslavicích v sobotu 18. 6. Od 19:00 je v plánu taneční zábava a pořadatelé slibují i opékání selete.

V červenci převezmou pomyslnou štafetu Štěměchy celodenní akcí pod názvem Ve tvrzi to žije! Koná se v sobotu 16. 7. Jak už název napovídá, uskuteční se akce v kouzelném prostředí tvrze ve Štěměchách. Proběhnou ukázky uměleckého kovářství, řezbářská show, vystoupení skupiny historického šermu a další bohatý kulturní program od rána až do nočních hodin v Rokytnici nad Rokytnou. 

Koncem prázdnin, v sobotu 27. srpna, se v 10 hodin dopoledne uskuteční přímo pod rozhlednou na vrcholu hory Mařenka slavná mše svatá. S dopravou starších občanů pomohou dobrovolní hasiči z okolních obcí. Od 15:00 bude zábavné odpoledne v areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou, od 18:00 pak taneční zábava.

Především na rodiny s dětmi cílí předposlední akce, kterou je den zážitků v Resortu Březová, z kapacitních důvodů je však tato akce určena pouze pro obyvatele Mikroregionu Podhůří Mařenky. Sedm obcí mikroregionu budou mít v sobotu 24. 9. zážitkový park resortu vyhrazený jen pro sebe, akce zde začíná ve dvě hodiny odpoledne a končí ohňostrojem ve 21:00.

Oslavy završí poslední akce - společný výstup na Mařenku, naplánovaný na samotné výročí jejího otevření 28. října.

foto: m-ARK