Vyrazte na rodinný výlet vlakem! Kam a proč?

2Ať už jezdíte vlakem pravidelně do práce, nebo jste jím jeli naposledy v dětství k babičce na prázdniny, vězte, že výlet vlakem je vždy dobrý nápad. Zkuste jednou vybočit ze stereotypu a místo do auta, nasednout do vlaku, a to nikoli za povinnostmi, ale za něčím mnohem lepším – výletem! Proč? Ten vlakový má hned několik výhod!

Během cesty vlakem můžete relaxovat v pohodlných sedadlech, číst knihu, občerstvit se, poslouchat hudbu, hrát s dětmi třeba karty, nebo prostě jen sledovat okolní krajinu. Jízda přes kopce, údolí a lesy může být jedinečným zážitkem. Výhled z vlaku vám nabízí možnost podívat se na trasu úplně jiným úhlem pohledu.

Další nespornou výhodou je úplné vymizení starostí s řízením, navigací a celkovým provozem na silnicích. Odpadne také hledání parkoviště v cílové destinaci a další výdaje na parkovné. Vlaková doprava je obvykle považována za bezpečnou a spolehlivou. Vyhnete se i problémům jako jsou kolony, nehody, nepříjemné uzavírky a s tím spojené objížďky či dálniční poplatky. Tento způsob cestování je navíc ekologický!

Pokud budete cestovat s Českými drahami, zeptejte se ještě na možnost využití tarifu Veřejné dopravy Vysočiny. Vaše jízdenka by totiž mohla být levnější.

Mnoho vlakových stanic na Vysočině je umístěno v blízkosti turisticky zajímavých míst, což vám umožní snadno se dostat k různým atrakcím a pamětihodnostem.

Přesvědčili jsme vás k výletu vlakem?

Pojeďte za námi vlakem na Vysočinu