Divoká Vysočina

e46fa0e28ecd3cf1dcc099f01d440eb6

Tropické teploty si na pár dní berou prázdniny a to je ideální příležitost vyrazit s dětmi objevovat faunu naší Vysočiny!

 

 

 

 

prazdniny-konci-v-zoo-2023 web-banner-730x548

ZOO Jihlava

Ve středu se kolem poledne přímo před zraky návštěvníků narodila hned tři mláďata kapybar. Rychle se rozkoukávají a už poskakují v dohledu své mámy.
Malé kapybary si nemohly své narození naplánovat lépe! Tuto neděli jim totiž bude věnovaná akce Putování za kapybarou aneb Prázdniny končí v zoo. 

Kabybary v jihlavské zoo chovají již od roku 1988! Letošní mláďata se narodila samici, narozené v roce 2021 a stejně starému samci z Holandska. Je možné, že se rodina rozroste ještě víc, jelikož ve výběhu se nachází ještě jedna dospělá samice.

Návštěvníci můžou malé kapybary vidět, ale zlehka a potichu našlapujte, jsou to ještě miminka!  ZOO JIHLAVA

Rodinný Zookoutek v Nové Říše

Nachází se v malém městysi v Nové Říši, ležící nedaleko Telče. Obec obklopená lesy a obtékaná říčkou zvanou Vápovka, v níž se kdysi rýžovalo zlato. Minulost zde připomíná jen kostel a klášter. Přestože je Nová Říše typickou obcí na Vysočině, je zmiňovaná v dějinách hudby, literatury i výtvarného umění.

Místní lemuři a surikaty patří u návštěvníků zoo mezi nejoblíbenější druh zvířat. Toužíte se dostat do blízkosti? Pokud ano, máte zde jedinečnou možnost a příležitost! Rodinný Zookoutek v Nové Říše

 OTEVŘENO: Po – Ne, dle telefonické domluvy

lisak-lukas uvodni-trsatko-Adopce-zvirat_783x750Záchranná stanice Pavlov

Na prohlídkovém okruhu se seznámíte s většinou u nás žijících druhů dravců a sov, některými zástupci pěvců a vodních ptáků. Ze savců u nás můžete vidět například norka evropského, vydru říční, lišku obecnou nebo kunu skalní. Prohlídky jsou obvykle s průvodcem, který prozradí konkrétní příběhy obyvatel stanice a navíc přiblíží problematiku ohrožení a ochrany jednotlivých druhů naší fauny. Stanici si ale také můžete projít samostatně. 

 

OTEVŘENO: 9-16,00 hod., komentované prohlídky 10:00*, 13:00, 15:00* Záchranná stanice Pavlov

* pouze při 6 a více návštěvnících