Aktuality

Chrám na Zelené hoře je po opravách znovu otevřen

VYSOCINA 1_of_1-69Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře je po opravách znovu otevřen veřejnosti. Prohlédnout si jeho vnitřní prostory můžete ještě o svátku 28. října a o víkendu 30.–31. října od 9 do 17 hodin. Poté ho lze navštívit už jen po předchozí domluvě, ideálně skupinově. Venkovní areál je otevřen celoročně.

Číst více...

Velké Meziříčí má novou kulturní památku, svatovavřinecká boží muka

IMG 8463Další kulturní památkou na Vysočině jsou svatovavřinecká boží muka ve Velkém Meziříčí. Celkem je v kraji zhruba 300 božích muk, která tvoří důležitou součást památkového fondu, a dalších téměř 3 000 nemovitých kulturních památek.

Číst více...

Vyfotografujte podzimní Třebíčsko a vyhrajte pobyt v penzionu

tree-gb20e8e587 1920Až do 30. listopadu 2021 můžete fotografovat podzim na Třebíčsku a soutěžit se svými snímky o pobyt pro dvě osoby v penzionu Grasel v Nových Syrovicích, poukaz k nákupu regionálních produktů na Farmě Škodovi v Odunci nebo o balíček sladkostí z Čokoládovny Lana.

Číst více...

Projeďte Vysočinu na koni

DSC 9253Vysočina nabízí bezmála devět stovek kilometrů dlouhou síť hipotras a na ní víc než čtyři desítky jezdeckých stanic. Ucelenou nabídku turistického vyžití pro zájemce o jízdu na koni nyní Vysočina Tourism představí na největší sportovní události tohoto druhu, a to na Velké pardubické.

Číst více...

Nadzemní archeologie: Noc vědců bude hledat otisky času uvnitř jezuitské koleje v Telči

nadzemní archeologie v TelčiV pátek 24. září v 17 hodin začíná tradiční celorepubliková akce celé řady výzkumných i vzdělávacích institucí s názvem Noc vědců, která má za cíl popularizovat vědu ve všech jejích podobách. Letošní téma je „Čas“ a hledání jeho otisků uvnitř bývalé jezuitské koleje se bude věnovat společná prezentace telčského pracoviště Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR, v. v. i. a Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči.

Číst více...

O sv. Václavu navštivte baziliku sv. Prokopa

Kostymove-prohlidky 00005Na svátek svatého Václava připravilo Městské kulturní středisko Třebíč ve spolupráci se skupinou historického šermu Grál kostýmované prohlídky jedné z třebíčských památek UNESCO, baziliky sv. Prokopa.  

Číst více...

Voda nezná hranice. To je letošní téma festivalu Den venkova na žďárském zámku

Letecký snímek - Zámek Žďár nad SázavouZámek ve Žďáru nad Sázavou není pouze oblíbeným turistickým cílem, ale také místem, kde se už od 13. století kontinuálně věnují udržitelnému hospodaření v okolních lesích nebo rybnících. Zámečtí organizátoři zde již počtvrté připravili den, který patří přírodě, celospolečensky diskutovaným ekologickým tématům i lidské tvořivosti. Vodní ateliéry, pokusy s vodou, hra na skleněnou harfu nebo odborná konference pro veřejnost. To je jen stručný výčet z „vodního“ programu Dne venkova, který se zde uskuteční v sobotu 25. září.

Číst více...