Aktuality

Vysočinou s dětmi: Zažijete dobrodružství, zábavu a můžete i vyhrát

20210723112116 IMG_7088Vydejte se s dětmi za dobrodružstvím na Vysočinu. Putujte za skleněnkou, výletujte s cestovatelským deníkem, odhalujte skryté příběhy. Hrajte si a získejte parádní ceny, třeba pobyt ve sklárně, vstupenku do zoo či deskovou hru.

Číst více...

Vezměte kolo a vyrazte na Vysočinu. Cyklisty tu čeká řada novinek

Cyklo leto_Motejl_5Sedněte na kolo, projeďte Vysočinu a užijte si nové singletraily, trasy pro gravelery a nebo jen pohodovou jízdu zvlněnou krajinou posetou spoustou turisticky lákavých cílů.

Číst více...

Využijte výjimečnou příležitost k prohlídce trpasličí galerie

foto-pavel-rybníčekTrpasličí galerie v bazilice sv. Prokopa v Třebíči bude o poslední červencové neděli výjimečně zpřístupněna. Návštěvníci se dozví, k čemu sloužila, proč se nazývá trpasličí a další zajímavosti.

Číst více...

Piknik v trávě: Užijte si Vysočinu se vším všudy

RHS0439_Milujete vycházky přírodou, zámeckým parkem, zahradou? Pojďte si je užít ještě víc, s odpočinkem v trávě pod širým nebem a proutěným košem plným dobrot k tomu. Vysočina nabízí místa, kde vás vybaví na ten pravý letní piknik.

Číst více...

Vysočina oslavuje Santiniho. Pojďte obdivovat jeho jedinečné dílo

kostel sv._Jana_Nepomuckého_na_Zelené_hořeTři století architekta Santiniho na Vysočině. Geniální stavitel tu po sobě zanechal řadu barokních skvostů. Obdivuhodných i trochu tajemných, plných symbolů a šifer. Pojďte je poznat, odhalit skryté vzkazy budoucím generacím. A začněte hvězdou na Zelené hoře. Letos slaví tři sta let od vysvěcení.

Číst více...

Navštivte atraktivní místa Třebíčska, ulovte nejlepší selfie

SMDS -11387_1Objevujte nejkrásnější místa Třebíčska, pořiďte si parádní selfíčka a sdílejte zážitky z dovolené. Vyrazte za nimi do královského města Jemnice, vesničky Dešov, barokní krajiny v Myslibořicích či na skalní útvary nad řekou Jihlavou.

Číst více...

Vyluštěte Santiniho šifru a objevujte jeho stavby

PohledPojďte si hrát. Šifrovačka nejen pro rodiny s dětmi vás provede Santiniho stavbami na Vysočině. Zavítáte do Zvole, Bobrové, Obyčtova, Ostrova nad Oslavou, Pohledu a Žďáru nad Sázavou, poznáte úžasné dílo geniálního architekta a ještě se pobavíte.

Číst více...