Aktuality

Léto plné zábavy? Tak honem #DoJihlavy!

Statutární město_Jihlava_Jakub_Koumar_127Na Masarykově náměstí to žije! Čeká na vás pohodlné posezení a atrakce pro všechny věkové kategorie. Zahoďte starosti a přijďte si užít relaxační atmosféru u ping pongu, kuželek nebo pétanque. Nezapomeňte ochutnat něco dobrého v oblíbené jihlavské Maringotce a nechte děti vyřádit se v mlžné bráně. Letošní léto v Jihlavě slibuje spoustu zábavy a kultury! Ať už jste fanoušek hudby, divadla, sportu, nebo jen rádi trávíte čas venku, Jihlava má pro každého něco. 

 

Číst více...

Noc kostelů 2024 na Vysočině

Třebíč Mertl_23

Otevřené brány sakrálních prostorů v noční atmosféře

Myšlenka otevřít kostely v noci vznikla ve Vídni, kde také v roce 2005 proběhla první Noc kostelů: „Lange Nacht der Kirchen“. Od té doby se akce rozšířila do dalších evropských zemí, včetně České republiky, kde se stala oblíbenou událostí, která každoročně přitahuje tisíce návštěvníků.

Číst více...

Farmářské trhy a festivaly na Vysočině pro červen

Milovské perníčky_Tereza_Váchalová_113_copy

Červen plný chutí: 

Objevte kouzlo Vysočiny skrze lokální produkty a kulturu. Užijte si pestrou nabídku jídla, řemesel a zábavy pro všechny věkové kategorie!

Číst více...

Naučná stezka kolem Štěpánova mapuje nejenom slavnou hornickou minulost

Krytá lávka_ve_ŠvařciČtrnáctikilometrová trasa s jedenácti stanovišti přibližující zajímavosti Štěpánova nad Svratkou ležícím ve žďárském okrese a Kraji Vysočina nese název Štěpánovský čtyřlístek a je zajímavá také tím, že se na její tvorbě podílely děti z tamní základní školy. Startuje tak u štěpánovské školy a kromě přírodních zajímavostí, památek či okolních osad se zaměřuje i na významnou historickou kapitolu, kterou byla těžba rud, zejména stříbra ve středověku.

Číst více...

Santiniho šifra nabízí nejenom objevování, ale procvičí i mozek a logické myšlení

kostel sv._Petra_a_Pavla_Bobrová_02Žil kdysi jeden chytrý a šikovný architekt, původně kameník jako jeho otec. Jmenoval se Jan Blažej Santini Aichel (1677 – 1723) a shodou okolností se počátkem 18. století dostal i na území dnešního Žďáru nad Sázavou, kde tehdy místo zámku stával cisterciácký klášter. Jeho opat Václav Vejmluva si u činorodého architekta objednával jeden projekt za druhým. Coby sehraná dvojice dokázali mnoho a díky tomu je dnes v části žďárského okresu možné obdivovat řadu pozoruhodných staveb ve stylu takzvané barokní gotiky. I když se architekt dožil pouhých šestačtyřiceti let, za třiadvacet let intenzivní práce stihl vytvořit bezmála stovku realizovaných nadčasových projektů, ať už šlo o kláštery, kostely, kaple, paláce a další objekty, a to s využitím číselné a geometrické symboliky či technických zákonitostí.

Číst více...

Vyrazte napříč Korunou Vysočiny za zážitky

0X5A7138Z Vojnova Městce až do Nedvědice se můžete rozjet po cyklotrase EuroVelo 4. Při bezmála osmdesátikilometrové cestě toho uvidíte opravdu hodně. Třeba rašeliniště a stezku vedoucí rezervací kolem rozlehlého rybníka Velké Dářko, v němž se můžete také vykoupat. Koupání a relax zkuste i u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou, ujít si nenechte tamní Zelenou horu s unikátní památkou UNESCO v podobě Santiniho kostela sv. Jana Nepomuckého a pod ní zámek na místě zrušeného cisterciáckého kláštera s nabídkou zábavy a poznání v Muzeu nové generace. To za přispění moderních technologií interaktivní formou přibližuje kulturní dědictví žďárského regionu.

Číst více...

Hurá s mazlíčkem na výlet!

IMG-c0a3dee094a3216e6420c6072659a3c7-V


Objevte pet-friendly místa na Vysočině!

Pokud rádi cestujete se svým domácím mazlíčkem, Vysočina vám nabízí široké možnosti pro společné objevování. Připravili jsme pro Vás rozsáhlý přehled ubytování, stravovacích zařízení a turistických atrakcí, které jsou přátelské k domácím mazlíčkům. Nabídka zahrnuje různé lokality tříděné dle okresů a také zda se jedná o ubytování, stravovací zařízení, či turistický cíl.

 

 

Zde je několik tipů na místa, kde jsou vaši čtyřnozí přátelé vítáni:

  • Ubytování: Vyberte si z hotelů a penzionů, které jsou připraveny hostit i domácí mazlíčky. Co takhle 
  • Stravovací zařízení: Vychutnejte si jídlo v restauracích, kde mohou být psi přítomni. 
  • Turistické cíle: Navštivte historické památky a přírodní krásy, které umožňují vstup s psy. Prozkoumejte kouzelné hrady, zámky a přírodní parky, které jsou otevřené pro průzkum se čtyřnohými kamarády. Mezi místa, kam můžete jít se psím parťákem patří třeba Muzeum Nové generace, nebo Výletní loď Horácko. Pokud máte dobrodružnějšího kamaráda, zkuste navštívit třeba Středověké podzemí ve Světlé nad Sázavou

S těmito informacemi snadno naplánujete dovolenou na Vysočině, kterou si užijete vy i váš pes!