Kovářské setkání na hradě Lipnici

Termín: 21. 6. - 23. 6. 2024

Místo konání: Lipnice nad Sázavou

Pro zájemce je připraveno kování hřebíků a ukázky řemesel.
III. ročník kovářského setkání, které se bude konat v termínu 21. – 23. června 2024 v malebném prostředí hradu Lipnice nad Sázavou.

Kontakt
Lipnice nad Sázavou 1,
582 32 Lipnice nad Sázavou
49.614052, 15.413268Mapa

V loňském roce mnoho z Vás podpořilo nově vznikající kovářskou akci svou přítomností. Celkem se na šesti stanovištích předvedlo 38 kovářů a kovářek rozdělených do 22 soutěžních týmů. I přes extrémně slunečné počasí podporovalo kováře po celou dobu soutěže přihlížející publikum. A právě díky spokojenosti návštěvníků i soutěžících kovářů můžeme v této tradici nadále pokračovat. Obsahem kovářského setkání bude prezentace volného kování, soutěžní kování na téma MELODIE, kování s dětmi a výstava kovářských prací. V areálu hradu bude probíhat drobný stánkový prodej řemeslných výrobků a občerstvení. Sobotní program doplní přehlídka podkování tažných koní. Celý program bude svým komentářem doprovázet moderátor.

Zpřístupněno veřejnosti bude Kamenosochařské středisko Lipnice nad Sázavou s komentovanou prohlídkou prostorů kovářských a kamenických dílen, ateliérů a expozicí žákovských prací. Nově se můžete těšit také na Kamenosochařské a kamenické sympozium.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/kovarske-setkani-na-hrade-lipnici

Foto: Petra Vince