Jak se dělá divadlo – Horácké divadlo Jihlava

Přímo pro tento program vydalo Horácké divadlo vlastní publikaci Jak se dělá divadlo s podtitulem Malý průvodce po tajemném světě divadla, která je koncipovaná jako „průvodce“, a je nedílnou součástí prohlídky.

Kontakt

Komenského 1357/24
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.398174, 15.589487Mapa
Poznámka:

90 Kč/osoba, pedagogický doprovod zdarma

90 minut

Autorkou textů stejně jako celé koncepce pořadu je dramaturgyně Barbora Jandová, autorkou výtvarné části je renomovaná pražská grafička a výtvarnice Johanka Ovčáčková.

Na začátku netradiční a interaktivní exkurze Horáckého divadla dostane každý žáček svůj vlastní zápisník, ve kterém v průběhu prohlídky (a poté třeba i v klidu doma) plní úkoly. Tento sešit (knížka o 42 stranách) shrnuje spoustu nových informací, které se děti během své návštěvy divadla dozvěděly, zábavnou formou jim představuje vznik divadelní inscenace a různé divadelní profese, které si ostatně během exkurze mohou vyzkoušet „na vlastní kůži“.

Během prohlídky si děti samy vymyslí a oživí svého hrdinu, navrhnou mu kostým a vymyslí jeho příběh, který si pak samy zahrají. Vyzkouší si „na vlastní kůži“ práci režiséra, dramaturga, herce, osvětlovače, rekvizitáře, kostýmního výtvarníka a všech dalších důležitých profesí, které stojí za vznikem jedné divadelní inscenace.