Věž zámku Police

Goticko-renesanční zámek v Polici několik let nabízí návštěvníkům Muzeum RAF, které se těší oblibě. Součástí prohlídky je také pětipatrová věž.

Kontakt

Police 1
67534 Police u Jemnice
region Třebíč
48.965656, 15.627495Mapa
Volné pokoje
Období: léto

Police se nachází na Moravě mezi Slavonicemi, Jemnicí a Moravskými Budějovicemi. Podle archeologických průzkumů se datuje původní opevněný dvorec do 11. století. Doložené osídlení pochází ze 14. století, od kdy se tvrz měnila do podoby hrádku s hranolovou věží, hradbami a příkopem.

Největší renesanční přestavba se odehrála na začátku 16. století, další prostory už jsou barokní, jako například vystupující křídlo zámku a štuková výzdoba. Po konfiskaci v roce 1945 na zámku hospodařilo několik firem, například kožedělný podnik z Jihlavy.

Součástí goticko-renesančního zámku je vyhlídková pětipatrová hranolová věž, ze které je možné se rozhlédnout po širokém okolí. Věž dosahuje do výšky 34,2 metrů.

Od roku 1917 sídlí v zámku Muzeum RAF, které nabízí artefakty, modely letadel, síň sály nebo sál ukazující řízení leteckých operací nad Velkou Británií. A o rok později vznikla další prohlídková trasa, která se věnuje starým motocyklům.

Prohlídkové okruhy

  • Zámek
  • Muzeum RAF
  • Motocykly
  • Věž

Foto: archiv Vysočina Tourism

Otevírací doba:

červenec a srpen: mimo pondělí: 9:00 – 17 :00