Alpa neboli Francovka je alkoholický roztok, který obsahuje éterické oleje, silice, vonné látky bylin a přírodní mentol. Tento skvost z Velkého Meziříčí je určen k zevnímu použití, ke vtírání do pokožky, k masáži svalů, k potlačení akné, dále jako přísada do koupelí, ale také jako kloktadlo či obklad.

Kontakt

Hornoměstská 378
59401 Velké Meziříčí
region Žďár nad Sázavou
49.356384, 16.002810Mapa
Volné pokoje
Období: léto, zima

Alpa aneb francovka je známá pod mottem: „Mazané zdraví ověřené u vašich babiček“. Poprvé se spotřebitelům pod dnešní značkou Alpa představila již v roce 1913. V tomtéž roce také získala ochrannou známku. Dodnes je vyráběna dle původní osvědčené receptury. S francovkou je spojen také obal, podle kterého ji spotřebitelé bezpečně poznají už po desetiletí. Alpa je oblíbená především pro své dezinfekční a antiseptické účinky, to znamená, že snižuje riziko infekce a otravy krve při povrchových poraněních. Na kůži zanechává příjemný chladivý pocit, podporuje prokrvení kůže a regeneraci.

Na trhu jsou k dostání například tradiční čirá Alpa Francovka 1 litr, lihový roztok přírodního mentolu a jehličí Alpa Lesana, masážní krémy a gely nebo oblíbený Alpa konopný balzám.

Foto: facebook.com/alpaceskarepublika