Za výhledy pod Klučovskou horu

Pro milovníky pohodových cyklovýletů jsme připravili nenáročnou trasu z Třebíče na Klučovskou horu. Cestou tam budete mírně stoupat, zpět se hezky povezete.

Kontakt

Třebíčsko - moravská Vysočina
Karlovo nám. 47
67401 Třebíč 1
region Třebíč
49.255562, 15.872675Mapa
Volné pokoje
  • 1.Třebíč
  • 2.Střítež
  • 3.Kožichovice
  • 4.Klučov
  • 5.Klučovská Hora
Délka trasy: 12 km
Časová náročnost: 1 h
Výchozí místo: Třebíč
Cílové místo: Klučovská hora
Povrch/terén: lesní a polní cesty, asfalt
Období: léto
Typ kola: silniční, trekové

Pohodová trasa s dlouhým sjezdem

Mírně zvlněná krajina jihovýchodně od Třebíče vás zavede na Klučovskou horu. Cíl svého výletu budete mít před sebou dobře viditelný. Na samém kopci totiž najdete telekomunikační věž.

Cestou si užijete pohodové šlapání přes louky, pole a vesničky. Nejprve pojedete po CT 401 do obce Střítež, kde hned na kraji najdete barokní sochu sv. Jana Nepomuckého. Na návsi si pak můžete prohlédnout památník obětem 1. světové války a krásnou kapličku se zvoničkou.

Dole v obci odbočíte doleva na CT 5212 k vodní nádrži Markovka a dojedete do Kožichovic. Tady na křižovatce přesedláte na cyklotrasu „A (Třebíčsko)“, která vás navede do obce Klučov. Odtud je to už jen kousek na Klučovskou horu. Odměnou za šlapání do závěrečného kopce vám budou krásné výhledy do krajiny.

TIP: Z Třebíče na Klučovskou horu je to celkem 12 km. Pro cestu zpátky doporučujeme zvolit parádní, téměř 4 km dlouhý sjezd vedoucí po CT 401 až do Stříteže. Ze Stříteže pak dojedete už známou cestou do centra Třebíče, kde váš výlet začal.

Trasa má (i s doporučenou cestou zpět) celkem 20 km a v pedálech ji budete mít přibližně za 1,5 až 2 hodiny. 

Foto: Destinace Třebíčsko - Jakub Mertl