Třikrát telčské podzemí, třikrát jinak

Hned tři podzemní prostory můžete prozkoumat v historických domech v centru Telče. Čekat na vás bude historie místního zámku, samotného města, ale také zábava pro děti.

Kontakt

Kraj pod Javořicí, z. s.
nám. Zachariáše z Hradce 4
58856 Telč
region Jihlava
Volné pokoje

Navštivte zámecké podzemí, které vás zavede do časů středověku. Uvidíte část starého gotického hradu, která sloužila jako provozní a bezpečnostní prostory. V mladší historii to tu sloužilo jako zázemí pro zámeckou kuchyň.

Pod povrch sestoupíte také v případě Telčského podzemí. V tajemných sklepeních na vás bude čekat interaktivně zábavná naučná expozice se zajímavostmi z historie Telče. Děti si užijí hledání pokladu a čertovskou expozici s peklem. Kdo získá potřebné indicie a otevře číselný zámek k truhle s pokladem, získá odměnu.

Expozice vláčků a čtyřdráhová autodráha nadchne děti v Telčském domě. Tamější expozice nabízí zábavu i poučení pro děti i dospělé. Najdete tu výstavu o historii a legendách z Telče a okolí, děti se vydovádí v herně a dospělí si prohlédnou zrenovované sklepní prostory historického domu na náměstí a seznámí se s jeho historií.

Objevte zajímavosti Telče skryté pod povrchem a zabavte své děti na celý den. Užijte si kombinaci vědění, historie, kultury i zábavy a nevynechejte ani gastronomické zážitky v podobě útulných kaváren a restaurací v centru města. Zavítejte do jednoho z nejkrásnějších měst České republiky.

Foto: Kraj pod Javořicí