Telč láká k návštěvě výtvarníky

Pohádková, renesanční, ale také umělecká. To je Telč, kde můžete nejen v zimě navštívit v roce 2023 otevřenou stálou expozici malířky Míly Doleželové a Městskou galerii Hasičský dům.

Kontakt

Kraj pod Javořicí, z. s.
nám. Zachariáše z Hradce 4
58856 Telč
region Jihlava
Volné pokoje
Období: léto

Její díla byla vystavována vedle takových umělců jako byl Picasso. Malířka Míla Doležalová spojila větší část svého života s Jihlavskem a později s Telčí a soubor svých děl odkázala řádu dominikánů, který ho bezplatně zapůjčil a dal tak možnost vzniku stálé expozice Míla Doleželová v telčském Univerzitním centru Masarykovy univerzity.

Doleželové velkoformátová malba s duchovní a romskou tematikou nemá na našem území srovnání, o čemž svědčí i její četné úspěchy v zahraničí. Expozice představuje jednu z největších kolekcí prací manželské dvojice Míly Doleželové a jejího manžela Jiřího Mareše a také dramatický příběh sbírky samotné.

Umělecký zážitek na vás čeká také v Městské galerii Hasičský dům, kde do roku 2001 sídlil hasičský záchranný sbor a od roku 2004 tu návštěvníky těší krátkodobé i dlouhodobé výstavy výtvarného umění, fotografií, plastik, keramiky a uměleckých předmětů z depozitářů muzeí a galerií.

Navštivte obě místa a objevte v sobě uměleckého ducha.

Foto: Kraj pod Javořicí