Cyklisté jedou křížem krážem Vysočinou. Přidejte se k nim

WhatsApp Image_2020-07-03_at_10.25.57_1Na cestu Křížem krážem Vysočinou na kole dnes vyrazilo více než pět desítek cyklistů. Účastníci svými našlapanými kilometry přispějí na terapeutickou zahradu Domova Kamélie v Bystřici nad Pernštejnem.

Start tradiční akce Křížem krážem Vysočinou na kole byl v Golčově Jeníkově. Cyklisté mají před sebou pět etap v pěti dnech 3.–7. července 2020, během nichž ujedou 232 kilometrů. Zapojit se může kdokoliv a v kterékoliv etapě. Stačí dorazit na její start. „Je skvělé, že na start naší první etapy dorazilo tolik účastníků, a to vím o dalších, kteří se hodlají přidat v následujících etapách. A ještě lepší je, že společně přispějeme na dobrou věc a pomůžeme získat 90 000 korun pro klienty Domova Kamélie na jejich terapeutickou zahradu,“ říká Tomáš Čihák, ředitel pořádající organizace Vysočina Tourism.

Dnes čeká cyklisty 44 km z Golčova Jeníkova do Světlé nad Sázavou, následují etapy ze Světlé do Jihlavy, z Jihlavy do Jemnice, z Jemnice do Jaroměřic nad Rokytnou. Poslední den se startuje v Jaroměřicích a cíl je v pivovaru v Dalešicích.

Martina Strnadová, Vysočina Tourism

WhatsApp Image_2020-07-03_at_09.26.52_1

 

 

 

 

 

Mapy a jednotlivé etapy na Vysočina.eu.

 

Partnery akce jsou Jaderná elektrárna Dukovany, skupina ČEZ, EPP pomáhej pohybem, Akciový pivovar Dalešice, Klub českých turistů, České dráhy a Český rozhlas Vysočina.

Logo EDU