Zoologická zahrada Jihlava

Zoo najdete v příjemném prostředí zalesněného údolí řeky Jihlávky. Je velká tak akorát, rozhodně se v ní nebudete trmácet dlouhé hodiny od výběhu k výběhu. A přesto tu na vás čeká asi tisícovka zvířat pěti kontinentů – Evropy, Afriky, Ameriky, Asie a Austrálie. Specialitou zoo je chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Kontakt

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace
Březinovy sady 5642/10
58601 Jihlava 1
region Jihlava
49.396725, 15.595876Mapa
Období: léto, zima

Při návštěvě zahrady vás překvapí a zcela jistě pobaví volně pobíhající drápkaté opičky – náramně zvědaví tamaríni pinčí. Ani další zvířata nejsou za mřížemi, ale třeba jen na ostrůvku ve vodě. Ocitnete se tak v blízkém kontaktu s nimi. Snad žádné dítě neodolá mnohým atrakcím – tobogánu, lanovce, lezecké stěně, prolézačkám či hře na piráty na velké dřevěné lodi zvané Noemova archa. K sobě do výběhu je zcela jistě zlákají i krotké kozy kamerunské.

Krom toho jihlavská zoo nabízí řadu zážitkových programů, jako jsou komentovaná krmení, prohlídky s průvodcem, zoologem, umožňuje stát se na den chovatelem. Občerstvení návštěvníkům poskytují četné stánky, kavárny i hospůdka. V zoo tak můžete strávit náramně pohodový den.

Foto: archiv Vysočina Tourism, Vladimír Kunc

Videogalerie