Filmové osobnosti

Jiří Pecha

narozen 12. listopadu 1944 v Třebíči – zemřel 28. února 2019

thumb jiri pecha zdroj VysocinaTourism 7V třebíčské Borovině se narodil osobitý herec Jiří Pecha. Strávil zde dětství a později se seznámil i s ochotnickým divadlem, kde působil jeho tatínek. Do továrny BOPO, ve své době největšího výrobce obuvi ve střední Evropě, chodil Jiří Pecha o prázdninách na brigádu.

Číst více...

Martin Stránský

narozen 11. února 1970 v Jihlavě

thumb martin stranky zdroj DJKTMartin Stránský, herec a dabér známý svým osobitým hlasem, se narodil v Jihlavě. Divadlo bylo herci velmi blízké, a to hlavně proto, že jeho otec Miloš Stránský byl hercem a zároveň i ředitelem Horáckého divadla v Jihlavě.

Číst více...

Jiří Vyorálek

narozen 13. června 1974 v Třebíči

Talentovaný herec Jiří Vyorálek se narodil v Třebíči. Bavila ho práce s dřevem, předpokládalo se, že se stane truhlářem. Inspirovala ho však jeho starší sestra, která se věnovala amatérskému divadlu v Třebíči.

Číst více...

Ondřej Vetchý

narozen 16. května 1962 v Jihlavě

Ondřej Vetchý, rodák z Jihlavy, býval často k vidění v okolí rybníka Okrouhlík, nedaleko Jihlavy. Zde si jako malý hrával společně se zpěvákem a rodákem z Vysočiny Jardou Hypochondrem. Vystudoval Pražskou konzervatoř a poté působil tři roky v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Číst více...

Jaroslav Šmíd

narozen 25. září 1970 v Třebíči – zemřel 15. listopadu 2017 

Herec Jaroslav Šmíd chodil do třebíčské Základní školy Kurta Konrada. Vždy byl plný energie, a proto mu paní učitelka doporučila navštěvovat dramatický kroužek. V „dramaťáku" dostával převážně komické role. Po základní škole se rozhodoval, zda se vydat na cestu atleta, herce nebo kuchaře.

Číst více...

Jindřich Nováček

narozen 4. ledna 1980 v Třebíči

Herec Jindřich Nováček se narodil v Třebíči, kde také vystudoval Střední průmyslovou školu technickou. Na DAMU vystudoval činoherní herectví a po studiích hostoval v Šaldově divadle v Liberci. Na filmových plátnech můžeme herce vidět ve filmech Nejkrásnější hádanka, Začarovaná láska, svůj herecký um ukázal i v seriálu Modrý kód, Vyprávěj, Ohnivý kuře a další.

Číst více...

Otto Šimánek

narozen 28. dubna 1925 v Třešti – zemřel 8. května 1992

Snad každý zná Pana Tau s buřinkou, deštníkem a bílým karafiátem v klopě. Věděli jste, že právě Otto Šimánek, který ztvárnil tuto roli, se narodil v Třešti? Dětství strávil se svým bratrem Jaroslavem a rodiči v nedalekých Stajištích.

Číst více...