Naučná stezka Věchnov

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco málo o obci Věchnov, je připravena krátká naučná stezka s možností odpočinku a zábavy pro děti. Cesta za poznáním obce Věchnov začíná na začátku obce od Bystřice a končí nad vesničkou ve směru na Kovářovu.

Čeká na vás celkem sedm zastavení, na kterých se dozvíte o dobách minulých i současných, o zdejších tradicích a zvycích. Místní budou rádi, když si informace nejenom přečtěte, ale přijmete pozvání na vyhlášené akce, slavnosti nebo ukázku tradic.

Kontakt

Obec Věchnov
Věchnov 73
59301 Bystřice nad Pernštejnem
region Žďár nad Sázavou
Volné pokoje
  • 1. Informace o naší obci
  • 2. Památník padlým a busta TGM
  • 3. Okolo návsi
  • 4. Stavby obce
  • 5. Kultura v obci
  • 6. Od těžby železa po pečení chleba
  • 7. Fotografie okolí
Výchozí místo: Informace o naší obci
Cílové místo: Fotografie okolí
Počet zastavení: 7
Období: léto, zima

Vybavení

  • Rodiny s dětmi
  • Bezbariérový přístup