Mobilní turistické aplikace

Na Vysočinu s mobilní aplikací v kapse

Dovolenou na Vysočině Vám zpestří hned dvě mobilní turistické aplikace!

Mobilní aplikace Cyklovýlety

cyklovyletyStáhněte si skvělou aplikaci Cyklovýlety po Vysočině a poznejte krásy toho jedinečného kraje. Aplikace je elektronickou verzí tištěné brožury „Cyklovýlety po Vysočině". Najdete v ní 40 tipů na cyklovýlet, které jsou přehledně rozděleny dle jednotlivých okresů. U každého výletu najdete popis, vzdálenosti, doporučení na typ kola, povrch, náročnost, převýšení a kontakty na turistická informační centra. Každý výlet je samozřejmě zakreslen v mapě, kde díky turistické vrstvě uvidíte i zajímavosti a turistické cíle ve vašem okolí.

Číst více...

Mobilní aplikace Geohra

Zahrát si můžete také zábavnou geolokační hru, která funguje na principu stále více populárního geokešingu. Geolokační hra má dva herní okruhy, rozhledny a vyhlídkové věže na Vysočině a židovské památky na Vysočině. Vše funguje jednoduše, stačí Vám pouze telefon s GPS, s mobilním připojením a chuť hrát. Pak už si jen zvolíte hru a následně plníte virtuální úkoly.Jednotlivé úkoly se aktivují až na konkrétním místě, na které Vás aplikace dovede. Úkol se tedy dozvíte, až když danou rozhlednu nebo židovskou památku skutečně navštívíte. Plnění úkolu kontroluje samotná mobilní aplikace a Vy získáváte body podle úspěšnosti.

U rozhleden a židovských památek rovněž narazíte na kartičku s QR kódem a NFC čipem, přes které si můžete hru stáhnout. Dále je aplikaci ke stažení ve virtuálních obchodech Appstore a Google Play.

Mobilní aplikace Turistický průvodce po Vysočině

První z nich, Turistický průvodce po Vysočině, Vám ukáže turistické cíle a možnosti trávení volného času na Vysočině. Plní v podstatě úlohu turistického průvodce, neboť Vám neustále zprostředkovává praktické informace. Ty se týkají nejen turistických, cílů, zajímavostí, tipů na výlet a s tím souvisejících otevíracích dob a kontaktů, ale třeba i předpovědi počasí a možnosti ubytování. Dozvíte se o nových turistických aktualitách, můžete nahlédnout do kalendáře akcí, nebo pracovat s mapami.

U turistických cílů po celé Vysočině můžete narazit na kartu s QR kódem a NFC čipem, přes které si můžete nejen hru stáhnout, ale které Vás po načtení pomocí aplikace odkážou na informace o Vámi navštíveném místě. Aplikace je zdarma stažitelná ve virtuálních obchodech Appstore, Google Play a Windows Store.