Dolní Rakousko

NOEL erfrischend_blau_a_gross_CZ

 

Historické jádro dnešního Rakouska je oblíbeným místem na dovolenou i výlety.

 Mimořádná zeměpisná poloha Dolního Rakouska však nepřinesla jen bohaté kulturní dědictví. Díky prolínání alpské a panonské, severoevropské a jihoevropské klimatické zóny zde vzniklo obrovské bohatství různých krajinných typů. Lužní lesy a stepi, horské pastviny a jezera, soutěsky a pahorkatiny, říční údolí a slatiny: asi nikde jinde v Evropě nenajdeme na tak malém území tolik harmonicky se prolínajících typů krajiny. Oblast kolem Dunaje je přírodně půvabným a kulturně pozoruhodným místem na dovolenou!

www.dolni-rakousko.info

 
  • 1. cíl

ML DON_SpitzNejznámější vinařská oblast Rakouska vděčí za svá neuvěřitelně rafinovaná a elegantní bílá vína nejenom zdejším prvotřídním vinařům, ale rovněž ideálním přírodním podmínkám. Světové kulturní dědictví a krajina blahobytu – to je Wachau, úzké údolí kolem Dunaje mezi městy Melk a Krems. Na 1 350 ha, částečně rozložených na příkrých terasovitých svazích, se pěstuje především Veltlín zelený a Ryzlink rýnský. Kategorie Steinfeder, Federspiel a Smaragd vyjadřují přírodní charakter vín z Wachau. 
© NÖW/Michael Liebert

https://www.dolni-rakousko.info/wachau

 
  • 2. cíl

vídeňský alpský obloukVídeňský alpský oblouk zobrazuje v miniatuře celé alpy a návštěvníci se zde setkají se všemi pozoruhodnostmi, pro které je evropské největší pohoří tak přitažlivé. Alpské klima a drsné skalnaté stěny se zde střídají s jemnými vyvýšeninami oblasti bucklige welt. Díky bujným pastvinám a drsným skalnatým stěnám připomínají vídeňské alpy v malém celý evropský alpský oblouk.
Najdete tu vše – od poklidných břehů řek přes idylické pastviny až po impozantní horské hřbety masivů schneeber, rax a hohe wand. Prozkoumejte sami rozmanitost vídeňských alp v devatenácti etapách v 300 km dlouhém vídeňském oblouku.
©NÖW/Robert Herbst

https://www.dolni-rakousko.info/vidensky-alpsky-oblouk

 
  • 3. cíl

Lunz am seeV městečku Lunz, uprostřed Mostviertelu, splývá smaragdově zelené jezero a pověstmi opředené vrcholky hor v nádhernou vodní krajinu. Není proto divu, že je idylická horolezecká vesnička oblíbeným turistickým a výletním cílem pro milovníky horizontů. Malebná horolezecká vesnička uprostřed impozantních vrcholů zve se svými početnými turistickými trasami na objevování a poznávání.
© Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

https://www.dolni-rakousko.info/mostviertelska-jezerni-krajina

 
  • 4. cíl

weinviertelské cyklotrasyCyklistika s požitkem: žádné jiné slovo nedokáže popsat weinviertelské cyklotrasy lépe. Početné vinné šenky, vinařství a sklepní uličky zvou k odpočinku a příjemnému posezení. Síť cyklostezek v délce 1.600 km v největší vinařské oblasti Rakouska je lemována romantickými vinicemi a historickými objekty, které nejenom že krásně vypadají, ale všechny do jednoho se vyplatí navštívit. Tak jako například malebné náměstí v Retzu. Zážitkový sklep, který je svou délkou 21 km a chodbami v hloubce až 30 m největším vinným sklepem ve střední Evropě.
©Weinviertel Tourismus / Bartl

https://www.dolni-rakousko.info/weinviertelske-cyklotrasy

 
  • 5. cíl

baden bei wienDovolená v městečku Baden bei Wien znamená letní radovánky v ryzí podobě: tady si užíváte života na každém rohu, nalézáte nekonečnou inspiraci a touláte se kouzelnými vinařskými vesničkami. A má to svůj důvod, proč bylo městečko Baden bei Wien oblíbenou letní rezidencí císařů a králů. Anebo lépe řečeno celé vybrané společnosti. Ještě dnes okouzlí lázeňské město v období od května do října svým milým šarmem a během slavnosti růží omámí vůní z 800 různých odrůd růží.
© NÖW/ Ernst Merkinger

https://www.dolni-rakousko.info/mesto-baden-bei-wien

 
  • 6. cíl

národní park thayatalCo je malé, to je milé: toto motto přesně vystihuje nejmenší národní park Rakouska.

V národním parku Thayatal rozprostírajícím se na hranicích s Českou republikou se na malé ploše nachází nesrovnatelná rozmanitost rostlin a živočichů. Přírodní bohatství lze poznat při cykloturistice, prohlídkách a ve správní budově národního parku.
©Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

https://www.dolni-rakousko.info/narodni-park-thayatal