Jižní Morava

Logotyp jizni_morava_RGB

 

Vítejte v kraji slunce, vína a pohodových lidí. Máme pro vás tipy na výlety a akce. Turistické pecky i místa mimo davy. Tady si odpočinete!

www.jizni-morava.cz

 
  •  1. cíl

Moravské vinařské stezky

Moravské vinařské_stezky1200 km značených vinařských cyklotras vás provede jihomoravskou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po Uherské Hradiště na Slovácku. Objevte malebná města i vinařské vesničky s typickou sklepní architekturou, historické a přírodní památky UNESCO a také folklór a vína pohostinných moravských vinařů.
www.stezky.cz

 
  • 2. cíl

Město Brno

BrnoPulzující metropole, kterou musíte zažít.
Brno je městem architektury od gotiky po modernu. Klenotem jsou zástupci funkcionalizmu – a není to jen vila Tugendhat fenomenálního architekta van der Roheho.
Brno je zároveň centrem fantastické gastronomie - domácí i světové, kterou pro vás mapuje gastronomický průvodce Gourmet Brno. Ten vás protáhne kulinárními místy od bister přes cukrárny po fine dining.
V neposlední řadě je Brno mezinárodně uznávané pro svoji špičkovou barovou scénu, v níž působí opravdové barmanské hvězdy. Na seznam toho, co musíte v Brně otestovat, jednoznačně patří Super Panda Circus, bar 4Pokoje nebo Bar, který neexistuje.

www.gotobrno.cz

 
  • 3. cíl

Město Znojmo

ZnojmoZnojmo je nádherné královské město založené samotným Přemyslem Otakarem I. Historií to tu dýchá dodnes doslova v každé uličce v centru města.

Znojmo je vůbec nejslunečnější místo v ČR, určitě se v horkém létě rádi zchladíte v prastarém znojemském podzemí! Jeden z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů střední Evropy s kořeny už ve 14. století. Spletitá podzemní síť chodeb měří 27 km a místy má i 4 patra. Pozor, kromě klasické prohlídkové trasy (už ta není ani trochu nudná) mají pro fajnšmekry 3 adrenalinové...

Jednou z dominant města je románská rotunda sv. Kateřiny s umělecky i historicky nedocenitelnými přemyslovskými freskami. Rotunda leží překvapivě v areálu pivovaru. Kromě piva se tu můžete opájet dokonalým výhledem z hradeb na údolí Dyje nebo nejlepšími víny v Enotéce. A také tu už stovky let stojí znojemský hrad. 

Znojmo je kulturní mekkou s mnoha akcemi – aktuální informace vám doporučí Znojemská beseda.

www.znojemskabeseda.cz/