Panský dvůr Telč

Na bývalém statku v renesanční Telči vyrostl zábavní park s lezeckou stěnou a dětským hřištěm. V létě se tu konají pivní slavnosti a další festivaly.

Kontakt

Slavatovská 86
58856 Telč
region Jihlava
49.187725, 15.450359Mapa

Budova statku patřila ještě za Rakouska-Uherska místním šlechticům z telčského zámku a ještě před několika lety to byl školní statek místní zemědělské školy, kde si žáci odbývali svoji praxi u koňů nebo krav. Komplex budov byl rekonstruován otevřen v roce 2015. Dneska je to centrum volnočasových aktivit, které pořádá všelijaké akce. Součástí je také informační turistické centrum.

Na své si v areálu přijdou děti, pro které je vybudované dětské hřiště sousedící s kavárnou. Děti i dospělí pak mohou vylézt po lezecké stěně a také vyzkoušet dry tooling, což je cvičná stěna pro lezení s cepíny. Pro odvážné je také určena stezka ve výšce pro překonávání překážek pomocí cepínů.

V areálu si lze zapůjčit kola i elektrokola a také navštívit expozici V zámku a v podzámčí, která ukazuje, jak se žilo a pracovalo v podzámčí a zároveň představuje důležitost hraběcího statku pro život na zámku.

V létě se konají v areálu příměstské tábory, pivní festival, pravidelně také samostatné koncerty a koncerty v rámci festivalu Prázdniny v Telči. Dále potom divadelní workshop, kurzy kreslení, ochutnávky, výstavy a další oslavy různých svátků pro malé i velké.

Foto: Panský dvůr Telč

Vybavení

  • Rodiny s dětmi