Muzeum veteránů Tatra Bystřice

Místo, kde odpočívají veteráni, než zase vyrazí na další vyjížďku. Tak by se dalo popsat muzeum v Bystřici nad Pernštejnem. Líbit se bude dospělým fanouškům starých aut i dětem – hlavně těm, jejichž nejoblíbenějšími hračkami jsou autíčka.

Kontakt

Depozit veterán TATRA klub Bystřice nad Pernštejnem
Na Příkopech 1397
59301 Bystřice nad Pernštejnem
region Žďár nad Sázavou
49.521255, 16.261410Mapa
Období: léto

Výstava nadšencům rozzáří oči

Muzeum Veterán TATRA klub Bystřice nad Pernštejnem se nachází v bývalém lihovaru. Můžete zde vidět osobní veterány, nákladní veterány, staré motocykly, šlapací autíčka, hračky a tematické doplňky pro malé i velké automobilisty. 

Jde o takzvaný depozit, který sám majitel nazývá „namačkanějším“ muzeem. V něm jsou uskladněné mj. vozy, které jezdí různě po srazech a výstavách historických vozidel. Vozidla se pravidelně obměňují, a to podle toho, kam které zrovna vyrazí. Ke každému autu v expozici je známý původ i životopis. Ten vám pro věc zapálení majitelé rádi převypráví.

Unikátní kousky ve sbírce

Některé vozy ze sbírky jsou opravdu raritní – třeba kombík z roku 1938, který sloužil nacistickým důstojníkům. Nebo modernizovaný vůz Tatra T 613, který patřil komunistickému pohlavárovi Lubomíru Štrougalovi. 

Kromě aut si prohlédnete další staré skvosty: šicí stroj, sedací vanu, rádia, lyže nebo žehličku. Určitě vás překvapí staré zrezivělé auto hned u vchodu – to je tu proto, aby si návštěvníci dokázali představit, kolik práce stojí za obnovou a opravou veteránů. 

Muzeum veteránů vedené s láskou, péčí a humorem je otevřeno od května do září. O letních prázdninách denně, v ostatní měsíce vždy o víkendu.

Foto: malirstvi.jihlavsko.com, kudyznudy.cz

Otevírací doba:

květen, červen, září: víkendy

červenec, srpen: denně: 10:00 – 17:00

Nebyla nalezena žádna položka.