Výstava: Islandské ledoptikum

Termín: 19. 2. - 1. 4. 2024 9:00 - 20:00

Místo konání: Jihlava

V Kavárně Muzeum si od 19. února můžete prohlédnout výstavu fotografií jihlavského rodáka a fotografa Petra Klukana (* 1961) s názvem Islandské ledoptikum.
Autor fotografuje od svých patnácti let. V dospělosti, když nastoupil do Jihlavských listů, měl jako novinář a fotograf za úkol fotit především reportáže. Proto ve...
Kontakt
Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o.,
586 01 Jihlava
49.396507, 15.588940Mapa
… reportáže. Proto ve svém volném čase nejraději fotograficky objevuje to, co je zdánlivě skryto. „Kolem nás je mnoho krásných obrazů, jen je často nevidíme,“ říká ke své fotografické tvorbě. Na výstavě Islandské ledoptikum však nalezneme především realistické snímky, které se mu podařilo zachytit při pětidenním pobytu na tomto kouzelném ostrově. Několik fotografií ale upravil tak, aby povzbudily fantazii diváků, a předvedl, jak se z obyčejného snímku ledovce může stát ledoptikum. Petr Klukan získal na tři desítky ocenění a má za sebou řadu výstav autorských a kolektivních se Spolkem výtvarných umělců Vysočiny a Horáckým fotoklubem Jihlava. Ilustroval též několik knih. Výstava Islandské ledoptikum bude přístupná do 1. dubna 2024.