Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

V prvním pololetí si pro Vás muzeum připravidlo několik edukačních programů na téma národnostní menšiny. Kromě toho můžete na programech prozkoumat státní i vánoční svátky a seznámit se s osobností Jaroslava Haška.

Kontakt

Havlíčkovo nám. 19
58001 Havlíčkův Brod 1
region Havlíčkův Brod

Muzeum nabízí programy pro mateřské, základní i střední školy. Některé edukační programy jsou časově omezeny. Kromě běžné vstpenky můžete pro vstup do muzea využít i Společné vstupenky

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod pořádá také přednášky týkající se historie regionu. Dorazit na ně můžete do muzea, nebo Vás historici navštíví ve škole. Více informací o přednáškách naleznete zde.

Nabídka edukačních programů:

  • SPOZAŽIVOTA I. Edukační program navazuje na výstavu Spolek základ života a seznámí děti s činností spolků v Německém Brodě na přelomu 19. a 20. století. 

Termín: 9. října - 20. prosince 2023 Zaměření: MŠ, 1. st. ZŠ, Délka programu: 60 min RVP: Člověk a společnost Cena: 30Kč/žák

  • SPOZAŽIVOTA II. Edukační program navazuje na výstavu Spolek základ života, která se věnuje spolkové činnostina přelomu 19. a 20. století v Německém Brodě.

Termín: 9. října - 20. prosince 2023 Zaměření: 2. st. ZŠ, SŠ Délka programu: 60 min RVP: Člověk a společnost Cena: 30Kč/žák

Kontaktní osoba: Vendula Marková DiS., tel.: 739 582 775 edukator@muzeumhb.cz

  • HAVLÍČEK A FAKE NEWS - stálá expozice o životě Karla Havlíčka Borovského. Téma novinářství, svobody slova a kritiky informací je dnes velmi aktuální. Hlavním cílem projektu je ukázat studentům rozdíl v práci žurnalisty 19. a 21. století a ve vyhledávání či ověřování informací. Nedílnou součástí bude snaha poukázat na situaci kolem „fake news“ nejen v dnešní době s apelem na potřebu kritiky informací.

Délka programu: 45 min Zaměření: 2. st. ZŠ, SŠ RVP: Člověk a společnost, cena: 30Kč/žák

Kontaktní osoba: Mgr. Martin Firon firon@muzeumhb.cz, tel.: 569 429 151