Humpolec, Pelhřimov a Křemešnický okruh

Tento výlet kombinuje procházky v přírodě s poznáváním historických míst. Nabídne nevšedně pestrou paletu významných pamětihodností.

Kontakt

Infocentrum Humpolec
Havlíčkovo náměstí 91
39601 Humpolec
region Pelhřimov
49.541523, 15.359319Mapa
  • Humpolec (0 km)
  • Pelhřimov (16,6 km)
  • Křemešník (24,6 km)
  • (+ Březinova naučná stezka 7 km a Křemešnický okruh 5 km)
Délka trasy: 36,6 km
Časová náročnost: 9 h
Převýšení: 280 m
Výchozí místo: Humpolec
Cílové místo: Křemešník
Náročnost: 1
Období: Léto, Zima

Z Humpolce do Pelhřimova půjdete 16 kilometrů, na Křemešník dalších osm, a pokud budete chtít, přidáte k tomu ještě sedmikilometrovou Březinovu naučnou stezku a pětikilometrový Křemešnický okruh. Mezi místy ale také můžete přejíždět autem.

Nejprve se z humpoleckého náměstí vydáte po hrázi rybníka zpevněné alejí stoletých stromů po Březinově naučené stezce až na rozcestí Na Štůlách. Pak přijde prohlídka zříceniny hradu Orlík u Humpolce, která se tyčí na skalním ostrohu. Od hradu pak klesáte po pěšině přes kamenné moře zpět do Humpolce.

Pelhřimov je bývalé královské město, jehož historické centrum si až do dnešní doby zachovalo středověký charakter. A třetím zastavením je okruh vrchu Křemešník, kde se rozkládá přírodní rezervace, která chrání původní smíšené porosty. Na vrcholu se nachází rozhledna Pípalka. Ideální způsob, jak se pohodlně seznámit se všemi místními pamětihodnostmi a krásnou přírodou, je absolvovat 5,5 kilometru dlouhý Křemešnický okruh.

Turistické informační centrum
Masarykovo náměstí 10
393 01 Pelhřimov
+420 565 326 924
ic@kzpe.cz
www.pelhrimovsko.cz

 Foto: archiv Vysočina Tourism

Vybavení

  • Rodiny s dětmi