Čekání na jaro

Jechovec Tomáš_Máca_1

Vysočina se probouzí ze zimního spánku. Užijte si toto krásné předjarní období.

Vysočina se pomalu probouzí ze zimního spánku. A ačkoliv si na zahájení hlavní turistické sezóny ještě chvilku počkáme, už teď má co nabídnout. Užijte si nádherné předjarní a jarní výlety. Co takhle prozkoumat malebné vesničky, zelené louky a historické památky? Vyberte si z našich tipů na nezapomenutelné jarní dobrodružství.

 

Výlety do přírody

Po dlouhé a pošmourné zimě lákají první sluneční paprsky na procházku do přírody. Jenže kam se vydat dřív? Pár míst jsme pro vás vybrali. Prozkoumejte, jaké poklady pro vás Vysočina ukrývá ve svých lesích.

Muzea a galerie 

Když přijdou ještě ranní mrazíky, můžete se ohřát v některém z vysočinských muzeí či galerii. Výběr je tu opravdu veliký, takže se nemusíte bát, že byste se nudili. Okamžitě vás vtáhnou do světa umění, historie a vzdělání.

Zámky a hrady

Většina památek otevírá své brány až v dubnu, některé vás však rády přivítají už teď. Stačí si vybrat a vydat se vstříc dobrodružství. Vychutnáte si pohádkovou atmosféru a dozvíte se spoustu nových informací.

Zříceniny

Zříceniny mají tu výhodu, že jsou pro vás otevřené celoročně. První jarní paprsky jim navíc propůjčují jedinečné kouzlo. Užijte si při putování za nimi procházku předjarní a jarní přírodou Vysočiny.

Spoustu dalších zřícenin naleznete zde.

Na výlet s dětmi

Pro rodiny s dětmi je Vysočina pravým rájem plným dobrodružství. A když zrovna počasí nepřeje putování po přírodě, dětské atrakce a interaktivní muzea umožní malým objevitelům poznávat svět hravou formou.

Přijďte na Vysočinu a užijte si první jarní sluníčko.

Foto: Tomáš Máca, Petr Lemberk, Michael Pokorný, Zámek Žďár, Koruna Vysočiny, Statutární město Jihlava - Jakub Koumar.